סיורים

סדנת הרוקמות

מי מכיר את מלאכת הרקמה? ידעתם שאפשר להביא מאפריקה הרחוקה מלאכת יד עתיקה שהפכה לטרנד לוהט בימינו? הרוקמות הן נשים מהעדה האתיופית שיוצרות יחד אמנות מסורתית- רקמה אתיופית מרהיבה ואותנטית בעבודת יד.
בסדנא יקבלו את פניכם בטקס בונה (קפה אתיופי), מאכלים אתיופים אותנטיים (ידעתם כמה ברזל יש באינג'רה?) וכן נשים נפלאות שיספרו את הסיפור המיוחד. בסדנא נתנסה בעבודת רקמה מדהימה ונצא עם מזכרת אישית לכל אחד.

* בהזמנה מראש לקבוצות- טל'

משחק ניווט בפארק המוזיקה מוסקוביץ

מגיעים לשדרות? בואו להשתתף במשחק ניווט מגניב וייחודי!
מיקום: פארק מוסקוביץ בעיר שדרות.
הפארק הגדול והיפה ביותר בנגב המערבי.
מוזמנים להירשם למשחק ניווט מגניב, לענות על שאלות על מקומות בארץ ישראל ולבצע משימות מצחיקות ומאתגרות. חוויה ערכית עם המון כיף ואתגר שמתאימה לכל המשפחה! יאללה בואו לשדרות!!
▪️ לסיורים ופרטים נוספים אפשר ליצור קשר הנייד: 0549444405

סיור חוסן וביטחון

 יש ערים שסיפור הקמתן הוא סיפורן, שזור עד היום בין השבילים, הסימטאות, האבנים והקירות. יש כאלה שדווקא חורבות מפלתן ההיסטורית מושכות מבקרים מרחבי העולם. ואילו כאן, בשדרות, עומד הסיפור שלנו - תושבי שדרות - בלב העלילה. סיפור של חוסן כאן ועוצמה. בואו לגלות את הסיפורים, הטעמים ומארג התרבויות שהתכנסו למקום אחד, דינמי ומסקרן - אות ומופת ליכולת התחדשות, גמישות מחשבתית, יוזמה ואהבה אמיתית.

צאו להרפתקה- בשגרה שלנו.

בואו לסיור מרתק בשדרות סביב נושא החוסן האישי, הקהילתי והחברתי. 

מה בסיור:  

נבקר במצפה שדרות - "גבעת קובי" זוהי תצפית מרהיבה על עזה המספרת כמעט ללא מילים על החיים בשדרות כמוצב קדמי אל מול הטרור האסלאמי. בתצפית נראה את הקרבה לעזה מצד אחד ואת הפיתוח המאיץ בעיר מהצד השני. נדבר על בחירתם היומיומית של תושבי שדרות בחיים.

נסייר במרכז העיר המתחדש ונשמע את סיפורו האישי של המדריך, נסייר בלב שדרות לצד מרכז החוסן הטיפולי, המטפל בילדים הסובלים מטראומה באמצעות בע''ח - נכיר את מושגי עולם התוכן של חוסן אישי וקהילתי, אחריות אישית במצבי לחץ, נבקר גם בכפר הסטודנטים הייחודי שהוקם ב-3 חודשים בלבד במלחמת 'צוק איתן'. וכן נפגוש בעלי עסקים מקומיים עם סיפורים מרתקים.

*ניתן לשלב אתרים נוספים בסיור+ סיור רכוב בשדרות- ישן מול חדש

*ניתן לבנות סיור מותאם לקבוצה ליום שלם או ליום משולב בשדרות ועוטף עזה.

להזמנות:

סיור בעקבות המוזיקה עם חיים אוליאל

הצטרפו לסיור מרתק בעקבות המוזיקה בשדרות בעבר ובהווה עם היוצר חיים אוליאל.

בסיור נכיר את התחנות השונות בחייו של היוצר הבינלאומי חיים אוליאל ונכיר את סיפורן המרתק של להקות הרוק האיכותיות שיצאו משדרות.
ניתן להזמין באופן פרטני סיורים לקבוצות מאורגנות בתיאום מראש בלבד

עלות לאדם: 150 ש''ח.

מינימום 20 משתתפים בסיור.

סיור קולינרי בשדרות- טועמים מכל החושים

סיור מיוחד עם מדריך מקומי מרתק, במרכז העיר בשילוב טעימות מפנקות והיכרות עם החוסן האישי והקהילתי של תושבי שדרות.
דרך הסיפורים, הטעמים והפסיפס האנושי, נחווה חוויה אותנטית, מגבשת ומיוחדת במינה. נכיר מקרוב את סיפורה של העיר שדרות המתמודדת עם איום הטרור ואת המאפיינים המקומיים. נהנה משפע טעימות המהוות פסיפס שדרותי מעורר השראה. נכיר את המאפייה המקומית עם הסיפור המרתק, שם נאכל פריקסה אסלי טעים טעים, נמשיך לאוכל אותנטי בחצר ביתו של הזמר המיתולוגי, חיים אוליאל, נשמע על המוזיקאים הרבים שפרצו בשדרות, נטעם פיצה משובחת עם עשרות תוספות, נהנה מבוריקה מסורתית מדהימה ונרים לחיים עם ערק לימונים ביתי. ואם זה לא מספיק- לקינוח נסיים בכנאפה אסלי טעים ומתוק. לפנק לפנק לפנק!

 

משך הסיור: כשעתיים

  • הסיור מהווה תחליף לארוחה
  • האוכל כשר

 

ניתן להזמין באופן פרטני סיורים לקבוצות מאורגנות בתיאום מראש בלבד.