כיכר העיר

המרכז המסחרי הראשון של שדרות נבנה ב-1958. המכולת הפינתית בה, "הפינה של ששון שרה" נקראת על שמו של בעליה, שהיה מהדמויות הצבעוניות והבולטות בשדרות, אשר נפטר במפתיע ב-2020. במשך עשרות שנים החנות הזו, שהייתה הראשונה שנפתחה בעיר, היוותה מוקד משיכה לפוליטקאים שהגיעו לעיר.

בשדרת החנויות תמצאו קיוסקים, חנויות לממכר מזון ועוד. בצד השני של השדרה נפתחו בשנים האחרונות פאב, פיצרייה ובר – כולם שייכים לסטודנטים לשעבר מ'ספיר' שהתיישבו בעיר. בשעות הערב המקום שוקק חיים, וכמה פעמים בחודש מתקיימות במקום הופעות. בסמוך נמצא בניין העירייה הקודם של שדרות, ששימש את תושבי העיר ונבחריה במשך עשרות שנים עד ל-2021 – אז הועתק למבנה זמני ברחוב בר לב. ההחלטה על המעבר נבעה מהעובדה שהבניין ישן, לא ממוגן דיו ולא מונגש. בקרוב ייבנה מבנה חדש, מונגש וממוגן לעירייה בשכונת נאות אשכול.

בבניין המיתולוגי נבנים כעת משרדים להשכרה שבו יוכלו יזמים צעירים לעבוד במחירי שכירות שפויים וכן חממת הזנק לחברות סטארט-אפ.

בשנים האחרונות שופץ האזור וברחבת החנויות הוכשרו כ-30 חניות.

במסגרת השיפוץ הנרחב של המרכז המסחרי הישן, בעלות של 30 מיליון שקלים, הוחלפו התשתיות והתאורה, הוצבו ספספלים, ניטעו עצים, הסככות הישנות הומרו בחדשות ומשודרגות, מערכת התשתיות והמים הוחלפו והמקום מואר בתאורת לדים מיוחדת.

איך להגיע: חפשו בווייז: ששון שרה שדרות