פארק המוסיקה

כל מי שמבקר בשדרות יכול להבחין בהרבה ירוק: נטיעות של עצים לנוי ולצל, מדשאות דשא, רחובות מטופחים ופארקים וגני משחקי רחבי ידיים, בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות.

אחד מהפארקים המושקעים באזור, שמושך אליו המונים מיישובי הסביבה, הוא "פארק המוזיקה" שנמצא בשכונת המוזיקה. זו שכונת וילות יוקרתית, בשיטת "בנה ביתן" שבה מאות יחידות דיור. השכונה והפארק נמצאים במרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת בשדרות.

"פארק המוזיקה" הוא הגדול ביותר בנגב המערבי, משתרע על פני 40 דונמים ובמרכזו אגם מלאכותי יפהפה בשטח של 3.5 דונמים וסביבו טריבונות לישיבה, שבמרכזן גשר אשר יאפשר להגיע ל"אי" בלב האגם. בעתיד, כדי להשלים את האווירה, יוצבו סירות שבהן ישוטו המבקרים על פני האגם. כחלק מהחשיבה ה"ירוקה" בשדרות, הוקצה שטח של כ-300 מ"ר בתוך האגם עבור אזור טיהור צמחי (ווטלנד). מי האגם גולשים לאזור הווטלנד – שם יעברו סינון וניקוי על ידי הצמחים עצמם ויועברו בחזרה לאגם. כל זאת בנוסף לצמחיית גדה עשירה ודגי ניקיון שתפקידם לנקות ולטהר את מי האגם בצורה טבעית ואקולוגית.

לא הרחק מהאגם הוצבו מגוון רחב של מתקני שעשועים חדישים ומתקדמים לפעוטות, ילדים ובוגרים. חלק מהמגלשות אף הותאמו למבוגרים. במתחם גם מגרשי ספורט – כדורגל, כדורסל, טניס ועוד.

בפארק תאורה חכמה  עם מערכת של שליטה מרחוק על יותר מ- 500 פנסים, עם אפשרות לעמעם את התאורה בשעות שבהן יש מיעוט מבקרים או להגביר את התאורה לפי הנדרש, בצורה אוטומטית ומרחוק. בשכונת המוזיקה צפויות להיבנות 488 יחידות דיור, מתוכן 196 בשיטת "בנה ביתך". בחודש ספטמבר השנה צפויות להסתיים עבודות הפיתוח.

כלקח מתקופת הקורונה שהשביתו חוגים ובתי-ספר, החליטו בעירייה להקים ב"פארק המוזיקה" מתחם נינג'ה ציבורי שיאפשר לילדי העיר ליהנות ממתקנים באוויר הפתוח. המתחם יחולק ל-2 שכל אחד מהם יותאם לחתכי גיל אחרים, במטרה שגם ילדים וגם מבוגרים יוכלו להתאמן ולעצב את הגוף. במתחם הנינג'ה יוצב גם שעון חול שבו כל אדם יוכל להתאמן, למדוד את תוצאותיו ולשפר את יכולותיו וביצועיו. בין המתקנים לחובבי האקסטרים: גשר מתנדנד, גלגלי אופניים, דרך הצינורות, עליית הנחש, המתלה המרחף, הקיר, הבאזר, האומגה, קורת עכביש, דלתות מרחפות ועוד.

המתחם פתוח לכולם ללא עלות.

איך להגיע: חפשו ב"ווייז": פארק המוסיקה שדרות